Recenzja stroju Z3ROD – iSINGLET ARMADA, iSHORTS MAN

a2

Z3ROD to debiutująca na polskim rynku marka odzieży triathlonowej. To jedna z topowych na świecie firm specjalizujących się w produkcji m.in. pianek i strojów dla triathlonistów. Miałem możliwość przetestowania najbardziej zaawansowanego technologicznie stroju Z3ROD. Kilka słów o moich pierwszych wrażeniach zamieściłem poniżej.

Parę dni temu, podczas zawodów Volvo Triathlon Series w Brodnicy, miałem okazję testować (pierwszy raz w warunkach bojowych) koszulkę i spodenki francuskiej firmy Z3ROD. Zarówno singlet (iSINGLET ARMADA), jak i szorty (iSHORTS MAN) są dedykowane triathlonistom specjalizującym się na długich dystansach (od połówki do pełnego IRONMANa).

Dodam, że ten dwuczęściowy strój, przed zawodami w Brodnicy i Serocku, testowałem na treningach dwa razy. Raz – podczas dwugodzinnego wybiegania oraz drugi – podczas treningu rowerowego. Oba treningi były przeprowadzone w dość komfortowym tempie, dlatego zdecydowanie więcej mogę powiedzieć o stroju, po wyżej wymienionych zawodach.

Na początek jednak kilka informacji o koszulce i spodenkach Z3ROD, które można przekazać bez testów. Zarówno Koszulka ARMADA, jak i iSHORTS są bardzo lekkie (materiał: 80% Polyester, 20% Elastan). Singlet posiada dwie kieszonki (na żele) na plecach, płaskie szwy oraz zamek na całej długości. Jeśli zaś chodzi o spodenki to mają one żelową wkładkę oraz silikonowe zakończenie nogawek. Tyle z rzeczy charakterystycznych.

a6

Kilka słów na temat koszulki. Faktem jest że nie czuje się jej na sobie – świetnie dopasowuje się do ciała. Producent podaje, że wykonana jest z hydrofobowego materiału (odpychającego wodę). Coś w tym jest. Ta koszulka nie nasiąka wodą, tak jak inne techniczne koszulki. Bardzo dobrze sprawuje się pod pianką. Poza tym świetnie oddycha. Moje poprzednie stroje (zarówno firmy Vitesse jak i 2XU) zawsze miałem ochotę rozpinać pod szyją na etapie biegowym, ponieważ odnosiłem wrażenie, że przeszkadzają mi w swobodnym oddychaniu. W przypadku Z3ROD nie ma tego problemu. Strój nie powoduje absolutnie żadnego dyskomfortu. Pomimo wysokiej temperatury (podczas zawodów w Brodnicy temperatura dochodziła do 30 kresek C) koszulka nie stawała się gorącym kompresem – oddychający materiał nie pozwalał na przegrzanie organizmu.

Co ciekawe koszulka świetnie chroni także od wiatru.  Miałem okazję testować zupełnie inne warunki pogodowe podczas ostatniego mojego startu w Serocku (około 16*C; wiatr w porywach do 25km/h). Mimo, że koszulka była wilgotna, to nie odczuwałem dyskomfortu, który zwykle występuje podczas przeszywającego, zimnego podmuchu wiatru.  Faktemże koszulka sprawdza się podczas chłodniejszych dni, byłem naprawdę mile zaskoczony. Przed zawodami w Serocku dopuszczałem możliwość założenia bluzy kolarskiej (ostatecznie jednak z niej zrezygnowałem).

a1

Jeśli idzie o spodenki, to pierwotnie miałem obawę, że żelowa wkładka jest zbyt płaska, a tym samym nie będzie dobrze amortyzować dość twardego siodełka. Dystans 90km na rowerze zwykle daje ostro w kość, zwłaszcza w tę ogonową. Poza tym, mój kręgosłup jest dość delikatnej konstrukcji, dlatego zwracam uwagę nawet na najmniejsze szczegóły . Na szczęście zarówno na treningu, jak i podczas startu, nie odczuwałem dyskomfortu w związku z długą jazdą rowerem.

Spodenki nie uwierały mnie także podczas biegu. Obawiałem się obcierek pachwin, ale na szczęście nie miało to miejsca. Spodenki nie ograniczają ruchów i tak samo jak koszulka – praktycznie nie czuje się ich na sobie.

Podsumowując polecam wszystkim długodystansowym triathlonistom ten strój. Mimo że za komplet trzeba zapłacić około 700 złotych, to moim zdaniem, wart jest tej ceny. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to może do długości koszulki – mogłaby być ciut dłuższa, ale być może to kwestia gustu:) Ogólna ocena jest bardzo pozytywna. Mnie strój Z3ROD z linii „i” (domyślam się , że chodzi po prostu o dedykowany dystans – I jak IRONMAN) bardzo się podoba. Myślę, że Wam też będzie odpowiadał.

Więcej o produktach Z3ROD na stronie: http://z3rod.pl/

a3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.